Who can apply
Full-time University Students
How to apply
Register online
Fill in the registration form online
Upload attachments
Accomplish Registration
Deadline
Registration starts: March 15
For Registration: April 30th
Documents Submission: April 25 (Abroad); May 5(China)
Q&A

Panel
Q&A
Current Position:Home
First Batch of Participants for ISCES 2018
  Time:2018-05-11  Hits:289
Name Institution
GAUTO JUAN PABLO UNGS - NATIONAL UNIVERSITY OF GENERAL SARMIENTO
OHASHI Maysa/Fernanda Escola Politecnica USP
OLANREWAJU Clement Ajibade University of Ibadan
KATHAMBI Bessy Eva Wangari Maathai Institute, University Of Nairobi
ARKO Thelma University of Ghana, Legon
SIM Lay Mei Universiti Sains Malaysia
SANTIAGO RAQUEL Asian Institute of Technology
ADORNADO ADONIS Mapúa University
 Ade Brian Mustafa Bogor Agricultural University
MANSOOR MOHAMMAD Aligarh Muslim University
Lahiru Dissanayake University of Peradeniya 
AL-MANTHARI Ahad Sultan Qaboos University
AL-HASANI Safiya Sultan Qaboos University
 Yared Abera Addis Ababa University
LOKOTO GANIGUI GRACIA MARIETTE UNIVERSITY JEAN MONNET SAINT-ETIENNE
 Daiana  Castillo Lopez TH Köln in Cologne, Germany.
CASTAÑO GALVIS Juan Felipe University of Los Andes
FLOREZ GARCIA  Juan David  University of Los Andes
KIM INGU Brandenburg University of Technology
ANIM Desmond Ofosu The University of Melbourne
SOTO SANCHEZ RAQUEL NATIONAL AUTONOMOUS UNIVERSITY OF MEXICO
 Sujan Parajuli South Dakota State University
YADAV Aashray University of California, Berkeley
CHEEMA Zareen University of California: Berkeley
WIDIANTORO Vincentius Nusa Pradana BTU Cottbus-Senftenberg
HILLARY JANNE Diponegoro University
WIJAYA I Made Wahyu University of Porto
  Andreea-Bianca Dragus Zhejiang University
DEBELA Sisay Abebe Suzhou University Of Science and Technology
DEMESSIE Mestawet Suzhou University Of Science and Technology
DENBEL WONDWOSEN TESFAYE Suzhou University Of Science and Technology
MAZHAR HAFIZ SOHAIB Fujian University of Agriculture and Forestry
NDUWIMANA  Jean Willy Huazhong Agricultural University
Prince Opoku Atta Hohai University
MACHUMA DENIS Suzhou University Of Science and Technology
NGANDU CORNELIUS Suzhou University Of Science and Technology
BINTE ZAFAR Tanjia Lanzhou University
BARACH MAGAI ISAIAH Suzhou University Of Science and Technology
GIET William Bol Yaak Suzhou University Of Science and Technology
AMINU RAHEEM China Agricultural University
KALLON Christian Samuel Suzhou University Of Science and Technology
MWANZIVA VICTORIA CHARLES Harbin Institute of Technology
 Isege Mihayo Huazhong University of Science and Technology
ABDI ZULVAN Nanjing University of Science and Technology
KANU Paul Bai Suzhou University Of Science and Technology
KHAN Ghulam Murtaza Lanzhou University
NDAGIJE Aldo Georges North China University of Technology
 Mariia Grebeshkova Harbin Institute of Technology
ARIPKHANOVA Khamida Harbin Institute of Technology
RANDRIANARISON GILBERT China University of Geosciences
JIMOH SAHEED OLAIDE Chinese Academy of Agricultural Sciences
PUTRI Annisa Dewanti Beijing Jiaotong University
MONDINI Nadia Tsinghua University

 

The list of scholarship list will be released early next week. Thank you for your attention.